شربت عسل و پاکسازی بدن

شربت عسل و پاکسازی بدن

شربت عسل و پاکسازی بدن

شربت عسل و پاکسازی بدن

 شریت عسل یک شیرین کننده صد در صد طبیعی است که در مقابله با قندهای سفید و تصفیه شده حاوی مواد مغذی سالم برای بدن می باشد. شربت عسل طعم و رنگ بسیار خوبی دارد و از انواع نوشیدنی های رایج در ایران است. برای خیلی از افراد خوردن آب خالی خوشایند نیست. غافل از اینکه روش های متعددی برای مصرف آب وجود دارد و یکی از بهترین روش ها اضافه کردن مقداری عسل به آن و تهیه شربت آن است. در مجله خبری هانی مای می خوانید که این ماده ی غذایی فوق العاده، یکی از ترکیبات طبیعی و سرشار از خواص برای سلامتی و پاکسازی بدن است.

شربت عسل مؤثر در سلامتی و کاهش وزن

 درست است که نوشیدن ترکیب آب و عسل یک روش مؤثر برای افزایش آب مصرفی و مرطوب نگه داشتن بدن است اما همین کار ساده باعث دفع بسیاری از بیماری ها و مشکلات روزمره نیز می شود.
 نوشیدن یک لیوان شربت عسل میل خوردن میان وعده های شیرین و فاقد ارزش غذایی را کاهش می دهد و به این ترتیب حدود 64 درصد کالری کمتری دریافت می کنید. کاهش مصرف این میان وعده ها روند کاهش وزن (لاغری) را سرعت می دهد.

 با این حال نمی توانید در کنار شربت عسل پرخوری نیز بکنید و انتظار داشته باشید لاغر شوید. کاهش وزن و رسیدن به تناسب اندام در نتیجه ی اصلاح رژیم غذایی و فعالیت بدنی است. بنابراین نمی توان از هیچ ماده ی غذایی انتظار معجزه داشت. 

 نوشیدنی انرژی زای طبیعی

 عسل با آب ولرم باعث افزایش و بهبود راندمان جسمی و روحی می شود. این نوشیدنی برای تأمین آب بدن مؤثر است و به دلیل دارا بودن قندهای طبیعی و کربوهیدرات ها بدون هیچ عارضه ی ثانوی باعث افزایش انرژی می شود. نوشیدن شربت عسل اگر چه یک ترکیب ساده و در دسترس است ولی سودمندی زیادی برای بدن دارد این نوشیدنی می تواند در اول صبح شما را با نشاط، سرزنده، سرحال کند و در مبارزه با بیماریها و عوارض خطر زا یاری دهدشربت عسل و پاکسازی بدن  شربت عسل حاوی آنزیم ها، ویتامین ها و مواد معدنی است که به حذف باکتری های مضر کمک می کند بدون اینکه به فلور روده آسیبی وارد کرده باشد. علاوه بر این عسل مانند یک آنتی بیوتیک طبیعی عمل می کند و حاوی آنتی اکسیدان های قوی است که به ناکار کردن رادیکال های آزاد کمک زیادی می کنند.

بنابراین اگر می خواهید قدرت دفاعی بدنتان را بالا ببرید توصیه می کنیم روزانه شربت عسل نوش جان کنید.

 10 فایده شربت عسل برای بدن 

  • تأمین انرژی مورد نیاز بدن
  • کمک به کاهش وزن
  • کاهش حساسیت به آلرژی
  • رعایت بهداشت دهان و دندان (مبارزه با باکتریهای آن)
  •  افزایش سیستم ایمنی بدن 
  • کمک به دفع سموم بدن
  •  شادابی پوست
  • بهبود دستگاه گوارش (جلوگیری و درمان یبوست)
  • کمک به کاهش بیماریهای قلبی
  • سدی در برابر سرفه و گلودرد

خواص آنتی بیوتیکی عسل

 خواص آنتی بیوتیکی عسل برای مقابله با بسیاری از باکتری ها که در ناحیه ی گلو، عفونت ایجاد می کنند و همچنین عامل آلرژی ها هستند مفید است. به همین دلیل است که در ترکیب انواع شربت های گیاهی و طبیعی ضد سرفه، از عسل استفاده می شود.

عسل یک ماده ی محافظت کننده است و آب ولرم باعث کاهش تحریکات و سوزش گلو می شود. ترکیب این دو، شما را از گلودرد خلاص می کنند.

شریت عسل: پاکسازی عروق

 این شربت طبیعی تأثیر زیادی روی سلامت سیستم قلب و عروق دارد چون حاوی ترکیبات آنتی اکسیدانی است که از اکسایش کلسترول بد در رگها ممانعت کرده و از بروز گرفتگی عروق یا تصلب شرایین پیشگیری می کند. این تأثیر باورنکردنی شربت عسل برای کاهش حملات قلبی و سکته ی مغزی مفید است.

بنابراین برای افزایش سلامت قلب و مغزتان، با مصرف مواد غذایی و نوشیدنی های سالمی مانند شربت عسل بدنتان را ایمن سازی کنید.

شربت عسل براي كساني كه هيچ چيز در معده آنها نمي ماند و بالا مي آورند و مسموميت غذايي دارند مفيد است.

تهیه شربت عسل

 برای تهیه یک لیوان از این شربت، یک قاشق عسل طبیعی را در یک لیوان آب ولرم اضافه می کنیم و با قاشق هم می زنیم.

شربت عسل ما آماده است. البته شما می توانید با افزودن عصاره لیمو و یا دارچین و یا نعناع، خواص آنها را نیز همراه این شربت دریافت کنید.

 نکته پایانی: شربت عسل به همه مزاج ها سازگار است و حالت تعادل ايجاد می کند.