در مورد عسل گیاه آویشن چه می دانید؟

در مورد عسل گیاه آویشن چه می دانید؟ دانید؟

در مورد عسل گیاه آویشن چه می دانید؟

در مورد عسل گیاه آویشن چه می دانید؟

 گیاه آویشن در واقع علفی است که ساقه های آن کوتاه و تقریبا سفید رنگ بوده و اصولا این ساقه ها کرک دار می باشند. از خانواده نعناع می باشند، دارای برگ های عمدتا سبز تیره بوده و در بسیاری موارد گل هایی با رنگ های سفید و صورتی و بنفش دارد. کل گیاه آویشن بصورت یک درختچه به نسبت کوتاه می باشد که دارای شاخه های زیاد بوده و بیشتر برگ های آن بصورت نازک هستند. هر آنچه در مورد عسل گیاه آویشن باید بدانید را در مجله خبری هانی مای بخوانید.

 رویش آویشن بیشتر در مناطق غربی و مرکزی ایران بوده و در واقع گیاه آویشن در دشت های این مناطق می روید. شرایط آب و هوایی برای رشد گیاه آویشن باید بصورت معتدل باشد یعنی شرایط مناسب برای آن، آب و هوای کاملا معتدل می باشد.
 در صورتی که نوع پوشش گیاهی در یک دشت یا در یک مزرعه که کندوهای زنبور عسل در آن قرار دارند، از یک نوع گیاه متشکل شده باشد، زنبورهای عسل از شهد های همان پوشش گیاهی استفاده کرده و آن را تبدیل به عسل می کنند.

در مورد عسل گیاه آویشن چه می دانید؟ در اصل شهد گل های غالب یک منطقه (یا اکثریت پوشش گیاهی یک منطقه خاص) مشخص می کند که عسل از چه نوعی می باشد، یعنی اگر پوشش اکثریت یک منطقه گیاه آویشن باشد، نوع عسل تولید شده در آن منطقه عسل آویشن خواهد بود. اصطلاحا به این عسل، عسل تک گل آویشن هم گفته می شود.

خواص عسل آویشن

 خواص عسل گیاه آویشن برگرفته از گیاه آویشن و آنزیم های زنبور عسل می باشد. همانطور که می دانید گیاه آویشن نزد همه به عنوان یک گیاه دارویی شناخته شده است. از تمام جنبه های آویشن برای درمان استفاده می کنند از برگ آن گرفته تا روغن آن مورد استفاده قرار می گیرد. عسل آویشن یک آنتی اکسیدان قوی،ضد باکتری، از بین برنده سرفه و اکسپکتورانت می باشد و مواد انرژی بخش آزاد می کند و اثرات افزایش ایمنی و سلامتی به بدن می دهد.

 عسل آویشن یکی از عسل های درمانی موثر برای افراد دیابتی است که مصرف آن برای این افراد بی خطر می باشد.عسل آویشن به دلیل خاصیت های گیاهی که دارد در درمان صرع و تشنج نیز موثر می باشد.

 گیاه آویشن همچنین نوعی مسکن برای کاهش دردهای قاعدگی است، حال آنکه ترکیب آن با عسل و مصرف روزانه آن در روزهای قاعدگی می تواند تا حد زیادی بر دردهای شکمی ناشی از این دوره غلبه کند.

 با توجه به اینکه افراد در فصل های پائیز و زمستان بیشتر در معرض سرماخوردگی و گلو دردهای شدید قرار می گیرند، استفاده از مخلوط عسل آویشن با آب ولرم بسیار توصیه می شود.

عسل آویشن برای آرامش و تسکین اعصاب نیز موثر است.

رنگ عسل آویشن

 رنگ عسل گیاه آویشن به طور معمول کهربایی است اما با توجه به گل های غالب استفاده شده رنگ ها تغییر می یابند. عسل یونانی که بیشتر آن از گونه وحشی آویشن ساخته می شود دارای رنگ کهربایی تیره تری است.