با خواص گرده گل آشنا شوید

با خواص گرده گل آشنا شوید

با خواص گرده گل آشنا شوید

با خواص گرده گل آشنا شوید

 گرده گل دانه های ریزی است که در قسمت انتهایی پرچم گل قرار دارد و تنها عامل برای بارور کردن گیاه است. زنبور عسل برای تامین نیازهای پروتئینی و ویتامینی خود و نوزادان، آن را به صورت ساچمه، روی پاهای عقب، درون کیسه ای مخصوص، ذخیره و به درون کندو می برد. در مناطقی که گرده گل به وفور یافت می شود، پرورش دهندگان با نصب تله گرده گیر جلوی راه پرواز زنبور، آن را جمع و خشک می کنند. با خواص گرده گل در مجله خبری هانی مای همراه باشید.

 درباره خواص گرده گل همین بس که این محصول زنبور عسل سرشار از پروتئین ها (حدود ۴۰ درصد پروتئین)، اسید آمینه های آزاد و ویتامین ها از جمله ب کمپلکس و اسید فولیک است. گرده به دلیل روی فراوانی که دارد در درمان التهاب پروستات، نازایی و ناتوانی جنسی مردان اثر قابل توجهی داشته، گردش خون را بهتر کرده، باعث افزایش قدرت فیزیکی و فکری بدن به خصوص در سال های پیری می شود و مصرف آن برای افرادی که ازخستگی مفرط رنج می برند مفید است.

خواص گرده گل

 از خواص گرده گل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱ . افزایش انرژی

۲ . نرم کننده پوست

۳ . سیستم تنفسی

۴ . درمان حساسیت :

 از خواص گرده گل کاهش میزان هیستامین موجود می باشد که باعث کم شدن بسیاری از آلرژی ها می شود. به گزارش دکتر لئو کانوی، دکترای تغذیه، ۹۴ درصد از بیمارانش پس از درمان با مصرف گرده گل به طور کامل از علائم آلرژی آزاد بودند. از بین رفتن همه چیز از آسم تا آلرژی و مشکلات سینوسی تایید می کند که گرده گل در برابر طیف گسترده ای از بیماری های تنفسی موثر است.

۵ . سیستم گوارشی

۶ . تقویت سیستم ایمنی

۷ . درمان اعتیاد :

 از دیگر خواص گرده گل این است که با مهار کردن افزایش ضربان و انگیزش های ناگهانی و سرکوب هوس ها به طور کامل برای درمان اعتیاد به مواد مخدر استفاده می شود. از آنجا که گرده گل هوس های ناگهانی را سرکوب می کند، ممکن است برای کاهش وزن نیز سالم و مفید باشد. با این حال تحقیقات بیشتر در مورد خواص گرده گل به ویژه درباره مدیریت وزن مورد نیاز است.

۸ . پشتیبانی از سیستم قلبی عروقی

۹ . کمک به غده ی پروستات

۱۰ . مشکلات نازایی

مزایای استفاده از گرده زنبور :

 گرده حاوی مواد ضروری برای سلامت است . باعث تقویت و افزایش بنیه بدنی می شود زیرا دارای مقدار زیادی اسید آمینو است. خواص ایمنی زایی آن از ژل رویال و دیگر محصولات کندو بیشتر است . کلیه محصولات کندو دارای خصوصیات مشترک انرژی زایی هستند و مخلوط آنها یک غذای مقوی است .گرده ها باید تا زمان استفاده در یخچال نگهداری شوند.

با خواص گرده گل آشنا شوید

میزان مصرف گره گل

 بهترین پیشنهادی که برای میزان مصرف گرده گل داریم روزانه ۲۵ گرم می باشد (حدودا دو قاشق چای خوری) البته بستگی به شما هم دارد که چقدر گرده گل را دوست دارید.

توصیه های مهم طریقه مصرف گرده گل 

  • طعم گرده گل با رایحه آن گل کمی متفاوت می باشد. دلیل آن کاملا مشخص است ما گل نمی خوریم ،گرده گل را می خوریم پس به دنبال عطر و رایحه خود گل نباشیم.
  • افراد مبتلا به آسم و تنگی نفس این ماده را باید تحت نظر پزشک مصرف کنند و از مصرف خودسرانه پرهیز کنند.
  • در شروع مصرف گرده گل زیاده روی نکنید و بیش از آن مقدار (۲۵ گرم) که گفته شد مصرف نکنید. اگر بدن شما هیچ حساسیتی به گرده گل نداشت می توانید تا کمی این مقدار را افزایش دهید ولی در صورتی که به گرده گل که کم پیش می آید آلرژی داشتید مصرف آن را قطع کنید.
  • غالب گرده های کشور چین آلوده اند زیرا زنبورداران چینی از پوشش های سربی برای کندو هایشان استفاده می کنند این ذرات در کندو وارد شده و باعث آلودگی آن می گردند.